Prevencinės programos

Atgal

Prevencinės programos

Šeimos gydytojai prisirašiusiems pacientams, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, nemokamai vykdo šias prevencines programas:

  1. Atrankinė patikros dėl gimdos kaklelio patologijos programa. Skirta 25-60 metų moterims. Vieną kartą per trejus metus atliekamas citologinis gimdos kaklelio tepinėlio tyrimas.
  2. Atrankinė mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa. Kiekviena moteris nuo 50 iki 69 metų kas dveji metai gali nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio ar ikivėžinių pakitimų .
  3. Priešinės liaukos vėžio programa nuo 2017-01-01 vykdoma iki 69 metų. Priklausomai nuo atlikto PSA dydžio kas 2 ar kas 5 metus.
  4. Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa. Paslauga teikiama vyrams nuo 40 iki 55 metų, moterims nuo 50 iki 65 metų ne dažniau kaip vieną kartą per metus. Nustačius didelę riziką, siunčiama kardiologo konsultacijai.
  5. Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Nemokamai ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus atliekamas testas pacientams nuo 50 iki 74 metų ir įvertinami rezultatai.